Historie klubu

Nejstarší dochovaná zmínka o krasobruslařském sportu v Kopřivnici pochází z let 1930 – 1938, kdy se bruslilo na přírodním kluzišti v prostoru dnešního házenkářského hřiště. Novodobá historie kopřivnického krasobruslení začala po výstavbě umělé ledové plochy v roce 1969 kdy vznikl oddíl krasobruslení a po zastřešení zimního stadionu zahájil oddíl sportovní činnost. V roce 1973 uspořádalo vedení oddílu první ročník Velké Ceny Města - Tatrovácké brusle. Tento závod se stal tradicí a probíhá po celou dobu působení krasobruslení v Kopřivnici. V letošním roce se bude konat již 36.ročník. Kromě tohoto závodu krasobruslařský oddíl uspořádal několikrát krajský kvalifikační závod i krajský přebor. Závodníci z Kopřivnice se zúčastňovali nejen domácích závodů, ale také závodů a velkých cen v celé tehdejší ČSSR a i v zahraničí. Byli a v současnosti i jsme jediný krasobruslařský klub v okrese Nový Jičín.

V roce 1991 vznikl z bývalého oddílu krasobruslení při TJ samostatný subjekt KRASOKLUB. Klub začal kromě závodní činnosti provozovat také jiné aktivity, například nastudoval pohádku na ledě, s kterou vystupoval v okolí. V roce 1994 vznikl klub krasobruslení FSC Kopřivnice. Tento nově vzniklý klub se věnuje především závodní činnosti a výchově nových krasobruslařských talentů.

Nový klub FSC výrazně zkvalitnil tréninkový proces, zúčastňuje se pohárových soutěží v celé republice, pořádá závody. V lednu letošního roku proběhne již 36.ročník Tatrovácké brusle, čímž se tento závod stal jedním z nejstarších v republice. Mezi největší pořadatelské úspěchy klubu FSC však patří uspořádání Mistrovství České republiky žákovských kategorií v krasobruslení a tancích na ledě v únoru 1996 a Přeboru České republiky mladšího a nejmladšího žactva v únoru roku 2002. Závody byly velmi úspěšné.

Celá organizace i zabezpečení těchto závodů byla mnohokráte oceněna i samotným vedením Českého krasobruslařského svazu.